Головна » Новини » Новини галузі » Тенденції інформаційної безпеки

Тенденції інформаційної безпеки

20.08.2013

Twitter змінив метод двофакторної аутентифікації, виключивши відправку SMS. При кожній спробі увійти в обліковий запис тепер користувачам буде приходити повідомлення із запитом підтвердження облікових даних.

Тепер Твіттер буде генерувати ключ щоразу заново, залишаючи його на телефоні, при цьому ключ - це не звичайний цифро-буквений код, а 2048-бітний RSA-ключ. Що ми можемо винести з цього інформаційного повідомлення? Що всі популярні сервіси, якими користуються офіційні особи і серйозні організації, повинні скористатися чимось подібним, щоб виключити крадіжку облікових записів. Бо ціна подібного інциденту, як і будь-якого іншого інциденту ІБ, може бути дуже висока ... І тенденція така, що скоро із звичайним телефоном не залогінені в Твіттері, як і зі смартфоном на непопулярною платформі. Так що все-таки в покупці айфонів є сенс.

Мексиканський власник Ford Focus Рікардо Магалланес подав до суду на компанію Ford Motor Company за халатність, що призвела до витоку коду від центрального замка його автомобіля. Злочинці скористалися машиною Рікардо для того, щоб перевезти через кордон 50,8 кг марихуани.

Ford передбачувано, переніс відповідальність на дилерів, але зате перед нами жива жертва такого витоку, що втратила не тільки гроші, але й час, і здоров'я за півроку перебування в мексиканській в'язниці. Хто сказав, що витоку інформації не небезпечні? Але суть не в цьому. У сучасному світі вже навіть не потрібно самому залишати десь свої дані, щоб стати жертвою витоку - за вас це може зробити хто і що завгодно, включаючи ваш власний автомобіль.

До речі, така новина змушує переосмислити недавня заборона на публікацію кодів для злому елітних автомобілів. Все-таки, що не кажи, іноді краще тримати язик за зубами, навіть якщо марнославство вимагає зворотного.

І, ще одна новина. Компанія BlackBerry (раніше - RIM) випустила бета-версію безкоштовного додатку BlackBerry Messenger (BBM) для операційних систем Android і iOS, повідомляє Pocket-lint. Додаток поки доступно для обмеженого кола користувачів - учасників програми тестування.

Що тут сказати. Запізнилися RIM, а шкода, BlackBerry була і залишається найбільш захищеною з сучасних мобільних платформ. Хоча, звичайно, і не найзручнішою і вже далеко не найпрестижнішої. Що, втім, тільки зайвий раз доводить, що сучасна людина думає тільки про престиж і розвагах, забуваючи про безпеку.