Заборона на російське ПЗ в державних органах влади України
08.07.2014
З вимогою заборонити - виступив український парламент, який нещодавно проголосував за постанову на тему: «Законодавче забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні». Документ, звучить так : «Рекомендувати... відмовитися від російського програмного забезпечення, а саме антивірусного ПЗ в органах влади, в разі небезпеки кібернетичної загрози для України».
У прес-службі "CNews" розповіли, що в органах державної влади України використовуються програмні продукти лабораторії Касперського", вони регулярно проходять сертифікацію і перевірку на відповідність нормативам. Незабаром в Україні мають з'явитися нові законодавчі вимоги щодо використання програмного забезпечення в державних органах влади, як стверджують в лабораторії Касперського», компанія буде діяти відповідно до національного законодавства.
Крім заборони на використання російського ПЗ в органах влади, прийняті Радою України «Рекомендації» містять великі заходи щодо розвитку інформаційного суспільства.
Цей документ зачіпає систему політики держави в інформаційній сфері суспільства, в ньому обумовлені заходів щодо безпеки інформації, заходи щодо освіти та кадрового забезпечення ІКТ - галузі, нормативного і технічного забезпечення ІКТ, розвитку українського інтернету і наукового забезпечення кабміну України. Верховна Рада включила" також такі пункти, як зниження адміністративного тиску на ІТ-бізнес, а саме в частині розслідування про перевищення службових повноважень при перевірці ІТ-компаній та зменшення кількості таких перевірок.
Ще кілька прогресивних пропозицій внесли депутати, які стосуються у вирішенні політики місцевого ліцензійного ПЗ. Парламент рекомендує своєчасно посилити заходи з виявлення та заборони використання неліцензійного ПЗ в органах влади, провести переговори з провідними компаніями з розробки програм і отримання знижок на відповідне програмне забезпечення, яке використовується в органах влади», а також переглянути програми, які використовуються в органах влади з відкритими кодами.
На Україні вже створено єдиний національний «ІТ-депозитарій», як депутати парламенту передбачають для створення резервної копії "бекапа" критично важливої інформації ресурсів». Також, на Україну планується розробити принципи публікації органами влади - відкритих даних і затвердити план розвитку 4G-мереж (LTE).