Головна » Новини » Новини галузі » Українцям заборонили розсилати SMS-спам розсилки

Українцям заборонили розсилати SMS-спам розсилки

10.06.2010

Кабінет міністрів України прийняв нову редакцію правил в сфері телекомунікаційних послуг. Оновлений регламент зобов'язує операторів і абонентів не проводити (а останніх? І не замовляти) спам-розсилки.

У попередній редакції було приведено лише визначення спаму, однак прямої заборони на його поширення не було. У підсумковій трактуванні спамом є «електронні, текстові або мультимедійні повідомлення, які без попередньої згоди споживача навмисно і масово розсилаються на адресу електронної пошти або абонентське кінцеве пристрій, за винятком повідомлень оператора або сервіс-провайдера». При цьому абонент має право вимагати від оператора припинити надання послуг, які він не замовляв, включаючи розсилку спаму.

В правила введені також положення, що регламентують надання контент-послуг. Оператор зобов'язаний попередньо повідомити споживача про назву контент-послуги та тариф, а також дати йому можливість підтвердити свою згоду (на це відводиться 12 секунд). Надавати послуги без згоди абонента забороняється. При наявності технічної можливості інформацію про списані суми слід повідомляти споживачеві негайно

З введенням нових правил попередня редакція (2005 року) втрачає силу.