Trojan-Downloader.Java.Agent.lc

30.04.2013

Технічні деталі

Троянська програма, яка без відома користувача завантажує на комп'ютер інше програмне забезпечення і запускає його на виконання. Є Java-класом (class-файл). Має розмір 3458 байт.


Деструктивна активність

Java-клас "sob" входить до складу JAR архіву і є частиною єдиного шкідливий. В архіві також зберігаються такі складові троянця:

  • asdfgh4.class - 212 байт
  • qwertyu45.class - 259 байт
  • sob $ 1.class - 457 байт
  • v567345.class - 330 байт

Активація зловмисних Java аплету відбувається після відкриття зараженої HTML сторінки в браузері користувача. Запуск здійснюється за допомогою HTML-тега "<applet>", для якого, в якості одного з параметрів, вказується головний клас аплета.
Аплету, з HTML сторінки, передається параметр - "url". Значенням параметра "url" є масив посилань, які розділені символом "@". Далі отримані посилання використовуються для завантаження іншого шкідливого ПЗ.

Троянець використовує уразливість, яка дозволяє шкідливому аплету викликати привілейовані методи без належної перевірки безпеки (CVE-2010-0840). Таким чином, шкідливий може виконувати довільний код на вразливою системі. Вразливими є Oracle Java SE і Java for Business:

  • Java Development Kit (JDK) і Java Runtime Environment (JRE) 6.0 версії 18 поновлення і більш ранні для Windows, Solaris і Linux;
  • Java Development Kit (JDK) і Java Runtime Environment (JRE) 5.0 версії 23 поновлення і більш ранні для Solaris;
  • Software Development Kit (SDK) 1.4.2 версії 25 поновлення і більш ранні для Solaris.

Після успішної експлуатації уразливості, шкідливий виконує завантаження файлів за отриманими посиланнях. Файли зберігаються в каталозі зберігання тимчасових файлів поточного користувача з іменами:
% Temp% \ ms <rnd> cfg32.exe
де rnd - порядковий номер файла, що завантажується. Потім за допомогою командного рядка троянець запускає завантажені файли на виконання.

Рекомендації з видалення

Якщо ваш комп'ютер не був захищений антивірусом і виявився заражений даної шкідливою програмою, то для її видалення необхідно виконати наступні дії:

  1. Оновити Java Runtime Environment і Java Development Kit до останніх версій.
  2. Очистити каталог: % Temp% \
  3. Провести повну перевірку комп'ютера антивірусом, з оновленими антивірусними базами.