Головна » Новини » Новини галузі » Зростання числа запитів іноземних урядів про видалення даних з серверів Google

Зростання числа запитів іноземних урядів про видалення даних з серверів Google

06.05.2010

За період з липня по грудень 2012 року кількість запитів з боку іноземних урядів з вимогами видалити різну інформацію з серверів корпорації Google зросла на 26 відсотків в порівнянні з першою половиною року. Про це свідчить оприлюднена Google статистика.

"У більшості випадків інформація стосувалася політичних моментів. Ми отримали величезну кількість судових постанов про необхідність видалити блоги тих, хто критикує чиновників на місцях", - зазначила директор правового департаменту Сьюзан Інфантіно.
"Всього за даний період ми вивчили 2285 запитів від різних країн з пропозиціями видалити 24179 одиниць контенту", - розповіла Інфантіно.

За її словами, росте число скарг з Росії, Бразилії та Індії, і це пов'язано зі зміною в законодавстві: "Російська сторона звернулася до нас зі 114 запитами за вказаний період, в порівнянні з шістьма в першому півріччі 2012 року. Інформація, пов'язана з суперечать місцевими законами елементами, була вилучена. Більшою мірою вона стосувалася інтересів дітей ".

Бразилія, за словами Інфантіно, направила 697 запитів - вони стосувалися наклепу та коментарів відносно політиків. Число звернень з Індії збільшилося на 90 відсотків у зв'язку з територіальними проблемами.

Головним приводом для звернення до Google стало розміщення скандального ролика "Невинність мусульман" на порталі YouTube. З проханням про його видаленні звернулися 20 країн, включаючи Росію, Сінгапур, Єгипет, Йорданію, Малайзію, Саудівську Аравію.