Головна » Новини » Новини галузі » Бекдори від виробника в комп'ютерах Lenovo

Бекдори від виробника в комп'ютерах Lenovo

07.08.2013

Найбільшому китайському виробникові комп'ютерів Lenovo було заборонено поставляти техніку західним секретним установам після того, як експерти з інформаційної безпеки виявили на пристроях виробника уразливості, які можливо, є бекдор. Виявлені в ході тестів уразливості в апаратному забезпеченні і прошивці дозволяють віддаленому користувачу отримати контроль над пристроєм без відома його власника.

Як повідомило австралійське видання Financial Review з посиланням на свої джерела в оборонних установах в Австралії і Великобританії, дана заборона діє вже практично десять років. Примітно, що заборона вже діяв на момент покупки Lenovo розділу бізнесу IBM з виробництва ПК.

Заборона на постачання техніки діє на різні установи у Великобританії, Канаді, США, Новій Зеландії та Австралії. Розвідки в цих країнах мають інтегровану мережу, і заборона на поставки в одній з них автоматично поширюється на всі інші. Тому, GCHQ, MI5, MI6, Австралійська служба безпеки і розвідки, АНБ США, а також інші організації відмовилися від використання комп'ютерів фірми Lenovo.

Відділ зв'язків з громадськістю компанії Lenovo відреагував на повідомлення Financial Review, опублікувавши таку заяву:
- Наші продукти вже тривалий час зберігають за собою репутацію надійних і безпечних, як серед бізнес партнерів, так і серед покупців. Ми завжди вітаємо проведення перевірок, так як це засвідчує той факт, що ми відповідаємо всім вимогам безпеки.