Головна » Новини » Новини галузі » Детектор брехні для інтернету

Детектор брехні для інтернету

19.02.2014

Як зазначає The Telegraph, дослідниками ряду університетів Європи були зроблені заяви про створення технології, яка являє собою свого роду детектор брехні для соціальних медіа. Нова технологія дозволить аналізувати "твіти", визначаючи, чи є їх вміст правдою чи брехнею.

Аналіз інформації в соціальних мережах здійснюється практично моментально, в режимі реального часу, зазначають розробники. Система, названа Pheme, зможе не тільки розпізнавати брехню, але і класифікувати поширюються в інтернеті чутки на кілька категорій - спекуляція, дезінформація, зловмисна брехня і так далі.

"Більшість людей охоче вірять практично всьому, що написано в інтернеті, - зауважила Калина Бончева, дослідник з Університету Шеффілда (велика Британія). - У критичних ситуаціях наша система зможе допомогти визначити, наскільки та чи інша інформація достовірна, і попередити влади, поки ситуація не вийшла з-під контролю".

На думку Калини Бончевой, система Pheme могла б допомогти владі і співробітникам правоохоронних органів під час лондонських заворушень 2011 року. Тоді в соцмережах були масово поширені повідомлення про, випущених із зоопарку тварин, а також про підпал знаменитого лондонського колеса огляду та інших масових об'єктів. Все це виявилися неправдою.

Для того, щоб довести розробку до кінця, фахівцям знадобиться ще приблизно півтора року. Вартість цих розробок оцінюється майже у 6 мільйонів доларів.

Як правило помилкова інформація в блогосфері поширюється віртуальними хуліганами. Приміром, восени 2013 року невідомими був зламаний "твіттер" видання "Аргументи і факти" та розміщена на ньому інформація про смерть Михайла Горбачова. Згодом ці чутки були спростовані.