Головна » Новини » Новини галузі » Forbes: найгучніші кібератаки за останній час

Forbes: найгучніші кібератаки за останній час

20.09.2013

Видання Forbes опублікувало свій рейтинг найгучніших кіберзлочинів , скоєних останнім часом.

Найгучнішим злочином у сфері інформаційної безпеки , на думку експертів видання , стала атака на компанію HBGary Federal . Спровокував атаку глава компанії , який заявив , що увійшов у хакерську групу Anonymous і розкрив її лідерів . Через добу Anonymos зламали сервери HBGary Federal і вивісили всю внутрішню переписку співробітників - більше 71 000 повідомлень - на файлообмінних ресурсах.

На другому місці опинилася атака Anonymous на платіжні системи MasterCard , Visa і Paypal , коли ті в кінці 2010 року відмовилися приймати платежі для сайту WikiLeaks. «Операція « Розплата ». Мета : www.visa.com . Вогонь ! » , - Заявили хакери в Twitter. Збиток від атаки досяг $ 5,5 млн. У цю суму включені прямі збитки компаній від простою , а також витрати на оновлення систем безпеки.

Замикає трійку лідерів атака на Citibank в червні 2011 року. Спочатку повідомлялося , що в руки зловмисників потрапили тільки імена , номери рахунків та контактна інформація більш 360000 вкладників. Пізніше керівництво Citigroup визнало , що хакери викрали $ 2,7 млн ??з рахунків 3400 клієнтів банку . Citibank обіцяв відшкодувати понесені клієнтами збитки.

На 4 місці - атака хакерів з Anonymous на сайти турецьких державних установ , президента і прем'єр -міністра. Хакери заявили , що таким чином намагаються підтримати антиурядові демонстрації

5 місце в списку Forbes належить злому угрупованням LulzSec телеканалу PBS , який показав фільм WikiSecrets з критикою Джуліана Ассанжа і його інформатора Бредлі Меннінга . На головній сторінці сайту з'явилося повідомлення : « All your base are belong to LulzSec » (« Всі ваші бази належать LulzSec » ) і фальшива історія про те , що вбитий репер Тупак Шакур живий і перебуває у Новій Зеландії.

№ 6 рейтингу - злом ігрової мережі Sony PlayStation Network 17 квітня 2011 . В результаті кібератаки зловмисники отримали імена , адреси та облікові записи користувачів. Під удар потрапили і реквізити кредитних карт , які використовувалися для оплати сервісів Sony. Сукупний збиток, нанесений компанії склав $ 171 млн. У результаті злому стався витік особистої інформації 138000 інтернет -користувачів.

На сьомій сходинці рейтингу опинилася невдала атака на Gmail шляхом крадіжки паролів , яку намагалися здійснити хакери з китайського міста Джінал . У ході розслідування з'ясувалося , що хакери намагалися отримати інформацію про чиновників і китайських активістів .

Восьме місце дісталося злому бази даних сайту американського сенату , відповідальність за який узяла на себе хакерська група LulzSec . Свою атаку хакери назвали « тренуванням перед більш серйозною справою ». Відразу після цього , 15 червня 2011 року, LulzSec атакувала сайт ЦРУ , заблокувавши користувачам до нього доступ .

Замикає список ряд атак на сайти уряду Єгипту , здійснені в 2011 році угрупованням Anonymous у відповідь на блокування президентом Мубараком доступу громадян до соцмереж . У результаті дій хакерів постраждали ресурси Міністерства інформації , Міністерства внутрішніх справ та Національної демократичної партії Єгипту .