Головна » Новини » Новини галузі » Гаджети, що захищають від стеження і прослуховування

Гаджети, що захищають від стеження і прослуховування

11.09.2013

Хакер.ру представив список, складений американським виданням Huffington Post з 9 абсолютно легальних гаджетів і пристосувань, що допомагають уникнути високотехнологічної стеження.

Їх продукція - в ??більшості випадків , досить кумедні пристрої , і навіть якщо вони не дозволять вам уберегтися від стеження , будь-яке їх них може виявитися дотепним подарунком.

1 . Наліпки на пальці , які допоможуть обдурити сканери відбитків пальців. Їх можна застосувати при обов'язковій здачі відбитків пальців , наприклад , для отримання візи. Не ясно тільки - навіщо. Зазначимо , реальних накладок або технологій їх виготовлення автори матеріалу все ж таки не виявили , зате послалися на публікацію , в якій доводиться, що дактилоскопічні сканери можна обдурити , маючи підроблені відбитки пальців на спеціальному в'язкому гелі або модель пальця , виготовлену з стоматологічного гіпсу.

До речі , відрізані частини тіла для ідентифікації , не годяться - незважаючи на популярність цієї ідеї у голлівудських режисерів. Більшість біометричних пристроїв володіють функцією перевірки життєздатності об'єкта на підставі безлічі характеристик. Відсічений палець стає непридатним для сканера протягом декількох хвилин.

2 . Аудіоджаммер ( пригнічувач ) - генератор білого шуму для заглушки прослуховуючих мікрофонів. Дана ідея , на відміну від попередньої , виявилася вкрай продуктивною, і такі пристрої досить популярні. Жителі США , наприклад , можуть замовити такі пристрої в онлайн-магазині Amazon. Втім , фахівці кажуть , що кишенькові моделі не дуже надійно захищають від прослуховування , а представлені на ринку шпигунської техніки портативні подавители мають розмір маленького валізки. Ще більш надійні та ефективні стаціонарні моделі маскуються під стіл або інші предмети меблів.

3 . Ізолюючий чохол для мобільного телефону , що працює за принципом клітки Фарадея . Продається на сайті незвичайних товарів UncommonGoods за 15 доларів.

Вперше такий пристрій було представлено в 1836 році англійським фізиком і хіміком Майклом Фарадеєм для екранування апаратури від зовнішніх електромагнітних полів. Принцип дії полягає у створенні замкнутого екранованого простору за рахунок перерозподілу електронів в провіднику під впливом електромагнітного поля. Наскільки ефективно цей конверт захистить ваш мобільний , не відомо, чи зате відомо , що робота клітки Фарадея вимагає заземлення , а розмір вічка сітки повинен бути значно менше довжини хвилі випромінювання , захист від якого потрібно забезпечити .

4 . Бейсбольна кепка зі світлодіодами для засвічення особи в камерах відеоспостереження. Кепка з ліхтариком була розроблена маловідомої німецькою групою дизайнерів URA / FILOART ще в 2006 році , але на широкий ринок не надійшла . Винахідники , тим не менш, щосили торгують докладною інструкцією по її виготовленню . На Amazon.de ця брошура продається за 29,8 євро.

5 . Детектор жучків , здатний виявити приховані пристрої для прослуховування . Одна з найпопулярніших моделей - BugHunter , але є і безліч китайських аналогів . Найпростіші детектори вловлюють будь-які види випромінювання - зовнішні ( базова станція стільникового зв'язку , FM- радіостанція , вишка 4G) і внутрішні ( FM- рація , Wi -Fi , Bluetooth , стільникові телефони). Більш просунуті пристрої відсікають зовнішнє випромінювання , а також показують частоту , на якій працює знайдений прилад .

6 . Карти розташування камер спостереження , що дозволяють уникнути потрапляння під об'єктив. Ентузіасти в США вже виклали в інтернет досить докладні карти Бостона , Чикаго , Нью - Йорка і деяких інших міст.

7 . Спеціальний макіяж проти систем розпізнавання осіб - ідея Адама Харві , нью - йоркського дизайнера , який називає себе « експертом з людино -машинному взаємодії ». Експерт пропонує заздалегідь готуватися до неминучого , озброївшись набором недорогих підручних засобів , які дозволили б людям , не втрачаючи в цілому людського вигляду , вміло ховатися від стеження . Під такими засобами він розуміє головні убори , сонячні окуляри , макіяж , сережки тощо Доробок Харві останнім часом нерідко можна побачити на виставках концептуальної одягу.

8 . Одноразові телефони та одноразові SIM- карти. У роздрібній мережі Walmart в США найдешевший апарат з передплаченого « симкой » коштує 9,88 долара .

9 . Гаманець, блокуючий сигнал RFID. Це незвичайний пристрій автори статті знайшли на сайті ThinkGeek , відомому незвичайними товарами , такими як будильник зі надпотужної сиреною і вібратором або « перекладач » дитячого крику. Гаманець дозволить забезпечити ваш захист від пристосувань зловмисників , непомітно скануючих документи та банківські картки з чіпами RFID.

Відзначимо також , що « розумні» камери нового покоління потрібні не тільки всюдисущим спецслужбам . Вони знайдуть застосування , наприклад , в магазинах для оцінки реакції відвідувачів на нові товари ; на електронних рекламних щитах - трансляція реклами в залежності від статі і віку ; в панелях автомобіля дозволить визначити чи не втомився водій , не засинає чи ; в лікарнях як автоматичного визначення рівня страждань пацієнта з уприскуванням відповідної дози болезаспокійливого ; в іграх доповненої реальності - віртуальні персонажі , що реагують на емоції гравця.