Головна » Новини » Новини галузі » Кількість атак на банки зросли в три рази

Кількість атак на банки зросли в три рази

09.10.2018

«За оцінками Group-IB, кількість цілеспрямованих атак на банки з метою розкрадання через SWIFT за звітний період збільшилася в три рази. Якщо за минулий період було зафіксовано всього три подібних атаки: в Гонконзі, на Україні і в Туреччині, то в цьому - пройшло вже 9 успішних атак в Непалі, Тайвані, Росії, Мексиці, Індії, Болгарії та Чилі», - йдеться в звіті, який був представлений на конференції CyberCrimeCon 2018.

Число атак на банки по всьому світу через систему міжбанківських переказів SWIFT виросло в три рази в період з середини 2017 року по середину 2018 року. Такі дані наводяться в звіті компанії в сфері розслідування і запобігання кіберзлочинів Group-IB «The Hi-Tech Crime Trends 2018».

При цьому експерти відзначили, що у випадку з атаками через SWIFT більшу частину несанкціонованих транзакцій вдається вчасно зупинити і повернути гроші постраждалим банкам.

Як відзначили експерти Group-IB, для системи SWIFT становлять загрозу тільки дві злочинні групи - Lazarus і Cobalt. Хакери Cobalt організували першу атаку через SWIFT в історії російської банківської індустрії - вона сталася в грудні 2017 року одному з російських банків. Лідер Cobalt був заарештований в Іспанії в березні цього року, однак, незважаючи на це, група зберегла активність, відзначають в Group-IB. За даними експертів, хакери Cobalt з періодичністю два - три рази на місяць атакують фінансові організації в Росії і за кордоном.

«За прогнозами Group-IB, арешти лідерів Cobalt, Fin7 (Anunak) приведуть до того, що залишилися члени цих груп почнуть формувати нові. Серед інших найбільш ймовірних регіонів виникнення нових кіберзлочинних організацій - Латинська Америка, а також азіатські країни. Швидше за все, їх першими цілями будуть банки», - відзначають в Group-IB.