Головна » Новини » Новини галузі » Лабораторія Касперського назвала основні тенденції спаму 2013 року

Лабораторія Касперського назвала основні тенденції спаму 2013 року

18.02.2014

Скільки існує спам, стільки розробниками антивірусів ведеться активна боротьба з ним. Як повідомляють фахівці Лабораторії Касперського, за минулий рік у цій боротьбі намітився невеликий прогрес. Але, разом з тим, характер спаму в 2013 році досить різко змінився. Спамери почали зловживати розсилкою шкідливих повідомлень на імейли людей або в соцмережах. Сьогодні велика кількість людей користуються послугами або товарами, які вони замовляють через інтернет, залишають там свій імейл. Це дає спамерам можливість заражати комп'ютери користувачів вірусами. Приміром, чоловік викликав таксі онлайн або купив товар, на поштовик приходить повідомлення про послугу чи товар, що користувач сміливо відкриває, а там замість інформації віруси.

Розглянемо, що ж потрібно знати користувачу про останні тенденції спаму?

По-перше, потрібно обов'язково захищати свою електронну пошту від таких повідомлень. Адже у багатьох користувачів їх електронна пошта прив'язана до банківських карток або онлайн платіжним системам. Злом вашого аккаунта може дати шахраям ключ до ваших грошових коштів.

Одна з тенденцій спаму минулого року - це використання туризму для прикриття розсилки вірусів. У такому випадку людина може отримати повідомлення про виграний турі, заброньований номер в отоле або тому подібне. Відкриваючи лист, жертва активізує шкідливу програму, яка зламує комп'ютер і зливає дані.

Тому, якщо ви не замовляли тури або інші послуги, не варто відкривати такі листи. Це цілком може бути спам. Ще одна тенденція - розсилка корисної реклами або інформації, на яку ви не підписувалися. Як правило, такі листи не таять у собі вірусної загрози. Але вони порушують ваші права, адже ви не давали своєї згоди на підписку для отримання реклами або розсилок.

За 2013 рік також зросла активність спамерів щодо соцмереж. Вони намагаються зламати або вкрасти акаунти, щоб в подальшому використовувати їх для розсилання спаму іншим людям від вашого імені.

Таким чином, варто все ж бути в курсі останніх тенденцій спаму, щоб бути напоготові і не піддатися вірусної атаки в мережі.