Головна » Новини » Новини галузі » Інфографіка: як у компаніях зливають інформацію

Інфографіка: як у компаніях зливають інформацію

04.01.2017

Аналітичний центр компанії SearchInform провів анонімне опитування серед спеціалістів у галузі інформаційної безпеки і власників бізнесу. З'ясувалося, що в 2013 році 76% київських компаній і державних організацій стикалися з витоками інформації.

Безперечні лідери з витоку: фінансова інформація і персональні дані. Технічні секрети в нашій країні не користуються великим попитом. Мабуть, через їх відсутність.

У справі крадіжки комерційної інформації всі засоби згодяться. Та електронна пошта традиційно залишається найпопулярнішим каналом витоків.

Розпізнати інсайдера за зовнішніми ознаками неможливо. Приблизно з однаковим ступенем імовірності ним може виявитися сексапільний фінансовий директор у туфлях на високій шпильці і непоказний представник «офісного планктону». Кожен, хто має доступ до чутливих даних, може опинитися під підозрою.

Звільнення − найпоширеніше покарання для інсайдера. У гіршому випадку може бути штраф − кримінальна відповідальність та правові наслідки вкрай рідко застосовуються до злодійкуватих співробітників. Тому й крадуть.

Тільки одна з п'яти компаній готова публічно заявити про витік інформації. Тоді як решта остерігаються репутаційних ризиків або зовсім не надають належного значення таким інцидентам.