Головна » Новини » Новини галузі » Олімпійські ігри використовують у розсилки SMS-спаму

Олімпійські ігри використовують у розсилки SMS-спаму

12.02.2014

Кібершахраї спритно використовують проходять зараз в Сочі Олімпійські ігри в якості прикриття. Як виявилося, в самий розпал спортивних змагань «Лабораторією Касперського» була виявлена розсилка SMS-спаму, в якому міститься посилання нібито на трансляцію олімпійських змагань.

Насправді ж, перехід за цим посиланням, необережному користувачеві загрожує завантаженням на свій смартфон трояна, який негайно почне збирати конфіденційну інформацію. У «сфера інтересів» цього троянця попадають, насамперед, банківські дані користувача. Після установки і отримання команди від шахраїв шкідник відправляє з зараженого телефону SMS з текстом BALANS на номер одного з найбільших російських банків. Якщо користувач є клієнтом цього банку і у нього підключена послуга оповіщення SMS, у відповідь на створене троянцем повідомлення йому буде відправлена інформація про поточний стан рахунку. Однак це повідомлення користувач не побачить, оскільки троянець перехопить його і відправить прямо до кибершахраям .

Так як банки надають своїм клієнтам можливість поповнювати мобільний рахунок, переказуючи гроші з банківської картки, шахраї змусять троянця переводити кошти жертви на її мобільний рахунок, а потім відправлять ці гроші на свої електронні гаманці. А нещасний користувач так і буде залишатися в невіданні до певного часу, оскільки зловмисники приховають від нього всі повідомлення від банку та оператора про переведення грошей та поповнення балансу.

«Соціальна інженерія завжди була небезпечним інструментом у руках шахраїв. А коли відбуваються події, свідомо викликають загальний інтерес, користувачам треба бути особливо уважними. Як мінімум, не варто кликати по посиланнях, отриманим від невідомих у SMS - у таких випадках завжди є ризик потрапити в пастку кіберзлочинців і, як наслідок, втратити свої гроші», - зазначив Роман Унучек, антивірусний експерт «Лабораторії Касперського».