Головна » Новини » Новини галузі » РНБО затвердила Доктрину інформаційної безпеки України

РНБО затвердила Доктрину інформаційної безпеки України

30.12.2016

У четвер, 29 грудня, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) затвердила Доктрину інформаційної безпеки України. Про це повідомляє прес-центр Міністерства інформаційної політики України.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що підписаний документ - це «політичне бачення уряду, спрямоване на забезпечення національної безпеки України в інформаційній сфері».

Доктрина визначає національні інтереси в інформаційній сфері, мету, завдання, принципи, напрями, пріоритети і механізми формування та реалізації державної інформаційної політики. Пріоритетними у документі названі такі напрямки:

  • створення та розвиток структур, що відповідають за інформаційно-психологічну безпеку, насамперед у Збройних Силах України, з урахуванням практики держав-членів НАТО;
  • розвиток і захист технологічної інфраструктури забезпечення інформаційної безпеки України;
  • забезпечення повного покриття території України цифровим мовленням, передусім прикордонних і тимчасово окупованих територій тощо.

Як зазначається, документ підготувало Міністерство інформполітики Україи і опрацював апарат РНБО. Також Доктрина включає зауваження від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Міністерства обопони, СБУ, Національного інституту стратегічних досліджень.

До розробки документа залучалася і експертна рада при Міністерстві інформаційної політики, до складу якої входять народні депутати України, експерти у сфері інформаційної безпеки, науковці, журналісти та представники громадськості.

Доктрину обговорили і з європейськими партнерами України.

Нагадаємо, раніше сьогодні, президент України Петро Порошенко розглянув на засіданні РНБО питання кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури держави.