Розглянуто проект закону про безпеку в Інтернеті
10.07.2013
Народними депутатами було розглянуто і схвалено законопроект, який вводить в термінологію національного законодавства нові поняття - "кібернетична безпека" і "кібернетичний простір".
За основу проекту закону про внесення змін Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує прийняти Закон "Про основи національної безпеки України" (№ 2483).
Згідно з проектом, "кібернетична безпека (кібербезпека) - це стан захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави в кіберпросторі; кібернетичний простір (кіберпростір) - це середовище, яке виникає в результаті функціонування на основі єдиних принципів і за загальними правилами інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем ".
При обговоренні законопроекту членами Комітету було відзначено, що запропоновані нові зміни не відповідають вимогам законодавчої техніки, згадані терміни не наповнені конкретним юридичним змістом, що в свою чергу не дозволяє регулювати відповідні суспільні відносини.
Також народними депутатами було відзначено, що запропоновані ініціативи щодо згаданих вище термінів, які є невід'ємною складовою безпеки інформаційної сфери, представлені зі значно звуженим змістом, оскільки поняття "кібернетична безпека" і "кібернетичний простір" за своїм змістом значно ширше інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і охоплює собою технічні, живі (біологічні) організми і соціальні (громадські) системи.
Проте члени Комітету відзначили всю важливість і невідкладність вирішення питання з правового регулювання основ боротьби з комп'ютерною злочинністю та комп'ютерним тероризмом, а також необхідністю термінологічного визначення необхідних категорій у цій сфері, що викликано тенденцією до постійного загострення суспільних відносин в ній.
Більшістю голосів народними депутатами було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону за основу, доручивши Комітету з питань національної безпеки і оборони доопрацювати його з урахуванням висловлених зауважень та внести на розгляд Верховної Ради у другому читанні.