Головна » Новини » Новини галузі » Стеження за телефоном за особливим сигналом

Стеження за телефоном за особливим сигналом

30.09.2013

Результати досліджень показали , що кожен мобільний телефон має особливі цифрові « відбитки пальців » , тобто унікальну сигнатуру , за допомогою якої можна відстежити місце розташування мобільника.

Цей метод стеження за власниками мобільних пристроїв був виявлений дослідниками з Технічного університету Дрездена. Нова технологія використовує крихітні відмінності в якості різних електронних компонентів всередині телефону. Ці відмінності впливають на характеристики радіосигналу , що дозволяє точно визначити , який саме апарат випромінює даний радіосигнал.

Технічно підковані зловмисники , терористи і інші люди , охочі анонімності , знаходять все більш витончені способи ухилитися від стеження . Для цього вони змінюють ідентифікаційний код телефону , регулярно змінюють SIM- карти і т.д. Однак при цьому унікальна сигнатура радіосигналу телефону залишається незмінною і дозволяє ідентифікувати мобільник.

Різні мікросхеми і деталі в телефоні залишаються незмінними , якими б маніпуляціями з кодами , SIM -картами і додатками - шифрувальником ні користувався абонент. У результаті потік даних , переданих кожним телефоном на вишку мобільного зв'язку , містить параметри радіосигналу , які можна використовувати для ідентифікації. Точність при цьому дуже висока: в лабораторних тестах на 13 різних телефонах вдавалося ідентифікувати мобільник з точністю 97,6 %.

Перевагою нового методу є його пасивність : станція мобільного зв'язки не посилає жодних запитів , також немає необхідності встановлювати на телефон шпигунський софт . З іншого боку , важко сказати наскільки ефективною буде нова методика стеження щодо професійних злочинців і терористів , адже вони давно навчилися використовувати «одноразові» мобільники і міняють їх досить часто.