Головна » Новини » Пропозиції ринку » Технологію захисту конфіденційних даних патентує Kaspersky Lab

Технологію захисту конфіденційних даних патентує Kaspersky Lab

30.06.2014

Бюро з реєстрації патентів і товарних знаків США видала Kaspersky Lab патент на технологію, яка дозволяє виявляти загрози в IT - інфраструктуру компаній, при цьому конфіденційні відомості небезпеки не піддаються. В кінці 2013 року Kaspersky Lab відправила заявку на патент цієї технології в Роспатент.

На жаль, за допомогою локально встановлених рішень 100% загроз виявити не можливо. Деякі такі загрози вимагають більш ретельного дослідження. Для цього в спеціальну інфраструктуру розробника захисного ПЗ, передаються сумнівні файли. Ця інфраструктура має в своєму розпорядженні великою кількістю ресурсів та інструментів для того щоб провести всебічний аналіз. Однак, в IT-інфраструктуру багатьох компаній проводиться аналіз конфіденційних даних, передача яких суворо заборонена на інші сервери корпоративними правилами. Наприклад, такі складні шкідливі програми як руткіти виявити на стороні клієнта неможливо. В результаті чого, сховища секретних файлів клієнта можуть бути уразливі. Kaspersky Lab розробила технологію, яка дозволяє адміністраторам корпоративних мереж проводити фільтрацію контента, який передається на перевірку. За допомогою даної розробки, необхідні конфіденційні дані межі компанії не полишають.

Принцип запатентованої технології полягає в тому, що захисні компоненти клієнта збирають і передають за межі компанії тільки необхідну інформацію, яка дозволяє досліджувати характеристики даних без доступу до них. Не виключено, що в процесі зовнішнього аналізу будуть необхідні вміст файлів для більш детального дослідження. У цьому випадку корпоративної інфраструктури направляється запит з переліком необхідних об'єктів. Адміністратор переглядає цей список і визначає, які не мають конфіденційних даних, і дозволяє їх відправку. Отримавши необхідні файли, аналіз завершується в автономному режимі. У разі виявлення зараження адміністратор отримує відповідне повідомлення і, по можливості, утиліти для усунення проблеми. Дана технологія вже застосовується в платформі корпоративної захисту Kaspersky Security для бізнесу.

«Компанії, які працюють з конфіденційними даними, в деякому сенсі стають заручниками своєї секретності - захищаючи цінну інформацію від розкриття, вони піддають її іншої небезпеки. Але шкідливе ПО заражає всі файли поспіль, не розділяючи їх на секретні й несекретні. Звичайно, частина заражених файлів можна без ризику розголошення комерційної таємниці переслати для перевірки. Таким чином, технологія Kaspersky Lab дозволяє виявити загрозу і підібрати ефективний метод захисту без необхідності порушення конфіденційності інформації», - пояснює один з авторів патенту Олексій Поляков, керівник відділу оперативного вирішення вірусних інцидентів Kaspersky Lab.

Kaspersky Lab постійно розробляє і патентує нові технології для захисту інформації. Станом на сьогоднішній день Kaspersky Lab отримала вже 213 патентів в Росії, США, Китаї та Європі, і ще 271 патентна заявка очікують розгляду.