Головна » Новини » Новини галузі » Укладено меморандум про співробітництво у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій

Укладено меморандум про співробітництво у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій

25.11.2014

У понеділок, 24 листопада, Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та київське відділення міжнародної неприбуткової професійної асоціації ISACA уклали меморандум про співробітництво у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій. Меморандум відкриває можливості для обміну досвідом між державним органом, який формує та реалізує державну політику у сфері захисту державних інформаційних ресурсів в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, та професійною асоціацією, одним із завдань якої є розробка стандартів і сертифікацій з інформаційної безпеки, аудиту та управління інформаційними технологіями.

Зокрема, Держспецзв’язку та «ІСАКА КИЇВ» домовилися за необхідності проводити консультації щодо розроблення нормативно-правових актів у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій з метою їх імплементації у нормативно-правову базу Європейського Союзу, врахування в них міжнародних стандартів, а також кращих світових практик у сфері кібербезпекита інформаційних технологій. Сторони також співпрацюватимуть в обговоренні, розробці та реалізації інших проектів у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій.

Планується проводити спільні семінари, конференції, круглі столи та форуми з питань кібербезпеки та ІТ. Так, «ІСАКА КИЇВ» запрошуватиме співробітників Держспецзв’язку до участі в організованих нею національних та міжнародних заходах, а також координуватиме контакти Держспецзв’язку з ISACA International.

У планах сторін - створення робочих груп з актуальних питань кібербезпеки,  підготовка спільних авторизованих публікацій, повідомлень, методичних рекомендацій і настанов.

Міжнародна асоціація «ISACA» - це всесвітня неприбуткова експертна організація, яка розробляє і поширює знання, сертифікацію, проводить тематичні заходи в сфері забезпечення якості та безпеки інформаційних технологій, а також організації та управління ІТ. ISACA має більше ніж 170 відділень у 70 країнах світу та об’єднує понад 100 000 професіоналів.

У червні 2014 року «ІСАКА КИЇВ» зверталась до Держспецзв’язку із пропозиціями до проекту Закону України “Про засади інформаційної безпеки України”, які стосувались, зокрема, уточнення визначень та методологій.  На початку листопада Кабінет Міністрів України доручив Держспецзв’язку доопрацювати проект Закону України “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України” з урахуванням вимог міжнародного законодавства. 

Джерело: http://www.dstszi.gov.ua/