Головна » Новини » Новини галузі » Вченими запропонована проста і дешева система захисту банкоматів від пограбування

Вченими запропонована проста і дешева система захисту банкоматів від пограбування

14.04.2014

Використавши стратегію деяких видів комах, вчені розробили просту і дешеву систему захисту банкоматів від пограбування. Варто зловмиснику спробувати завдати шкоди машині, як його негайно окатит хвиля гарячої піни.

За задумом швейцарських дослідників з факультету хімії та прикладних бионаук з вищої технічної школи в Цюріху, ATM озброять багатошарової поверхнею з пластику.

Для своєї розробки експерти використовували пластикові плівки зі структурою, схожою на стільники в бджолиному вулику. Порожнини в одній з плівок заповнюються пероксидом водню, а в іншій - діоксидом марганцю.

Обидві плівки відокремлює один від одного тонкий шар лаку. При механічному пошкодженні цей шар руйнується і обидва речовини змішуються один з одним, викликаючи бурхливу реакцію, при якій виділяються кисень, водяну пару і велику кількість тепла.

Злочинця, який вирішив пограбувати банкомат, при пошкодженні пластикового шару окатит гарячої піною - до 80 градусів Цельсія.

Основна відмінність запропонованої розробки від наявних в тому, що вона не потребує в електричному струмі, подачу якого можна відключити або яким-небудь чином маніпулювати.

За підрахунками дослідників, для захисту одного метра поверхні запропонованих ними способом потрібно витратити не більше 40 доларів, що також не занадто висока ціна за безпеку банкоматів.