Головна » Новини » Новини галузі » VibraPhone: прослуховування смартфона через вібромотор

VibraPhone: прослуховування смартфона через вібромотор

30.08.2016

       Дослідники з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн представили спосіб, що дозволяє перетворити вібромотор звичайного смартфона в аналог мікрофона, який здатний «чути» і записувати всі навколишні звуки. Новий метод атак дослідники назвали VibraPhone.

       Розробники VibraPhone пояснюють, що атака базується на простому принципі: по суті, вібромотор - це динамік. Для шпигунства за користувачем може бути використаний тільки електромагнітний вібромотор, який складається з котушки з дротом, всередині якої розташований магнітний сердечник. Саме сердечник створює вібрацію, коли на обмотку подається струм.

        Так як мікрофон, в певному сенсі, є «динаміком навпаки», дослідники вирішили спробувати записати звуки за допомогою вібромотора. Для експерименту використовувався апарат Samsung Galaxy S3, і для успішної реалізації задуманого дослідникам довелося замінити схему, яка працює з вібромотора апарату. Таким чином, навряд чи ми незабаром побачимо застосування атак VibraPhone в життя. Адже спочатку зловмисникові доведеться отримати фізичний доступ до пристрою жертви і як слід над ним попрацювати.

           Записати звук команді все-таки вдалося, хоча якість запису вийшла не дуже. Справа в тому, що вібромотор здатний вловлювати лише коливання в нижній межі діапазону (2 кГц), тоді як високі частоти він практично «не чує». Дослідники спробували застосувати до записувати аудіо ряд алгоритмів, з метою поліпшення якості кінцевого результату і поповнення нестачі високих частот. Результат теж вийшов далеким від ідеалу, але чотири з п'яти чоловік зуміли розібрати записану вібромотором мову людини. Дослідники не стали продовжувати експериментувати з поліпшенням якості запису, але запевняють, що якщо продовжити роботу в даному напрямку, можна домогтися значних поліпшень.

«Навіть програма автоматичного розпізнавання мови зуміла розібрати більшість слів і фраз, особливо на високій гучності», - розповідають дослідники. - «Область застосування для таких систем дуже широка, починаючи від шкідливого прослуховування чужих розмов, і закінчуючи ношеними пристроями з голосовим управлінням, або поліпшеними мікрофонами, які використовують вібромотор в якості допоміжної MIMO-антени».