Головна » Новини » Віруси та шкідливі програми » Викрасти автомобіль по SMS

Викрасти автомобіль по SMS

12.07.2014

Автомобіль можна викрасти за допомогою SMS.

До такого висновку прийшли фахівці "Лабораторії Касперського". Найнебезпечніше, що може статися, це несанкціонований доступ шахраїв до транспортного засобу, що в свою чергу призведе до його викрадення.

Фахівці "Лабораторії Касперського" виявили два види небезпек, з якими може мати справу виробники підключених до мережі автомобілів і їх власники.

Перша небезпека обумовлена тим, що через певний мобільний додаток, яке встановлене на смартфоні автолюбителя, злочинці можуть отримати доступ до інформації для управління транспортом.

На смартфоні існує спеціальний додаток, за допомогою якого власник автомобіля з мережевими можливостями може відкрити двері. Однак, фішингові прийоми, якими користуються кіберзлочинці, дозволяють їм отримати доступ до даного додатка. З допомогою нього шахраї можуть дізнатися місце розташування автомобіля, спосіб розблокування замків, після чого спокійно його вкрасти.

Зберігання інформації про власника автомобіля, про ідентифікаційний номер машини (VIN) у додатку служить причиною витоку даних для управління автомобілем.

Часто конфіденційна інформація знаходиться в незашифрованому вигляді, а керування автомобілем відбувається за допомогою SMS-повідомлень, то, після злому смартфона, необхідні навички зловмисників допоможуть їм перехопити повідомлення з кодом, управління функціями і отримати доступ до автомобіля.

Оновлення програмного забезпечення ще одне слабке місце підключених до мережі автомобілів. Що це означає? Шахраї, яким відомі VIN машини, без особливих зусиль зможуть отримати технічні дані та відомості про ПЗ, яке використовується для вбудованих систем інформування, що надходять одночасно з оновленнями для Bluetooth на ваш смартфон. Для цього зловмисники, лише вводять VIN машини сторінці оновлень на сайті автовиробника.