Головна » Новини » Новини галузі » За організацію хакерського угруповання в США засудили українця

За організацію хакерського угруповання в США засудили українця.

13.12.2013

У Нью - Йорку, 12 грудня відбувся суд, який виніс вирок “киберпреступнику” Роману Вега, уродженця України, який організував масштабну хакерську злочинне угрупування "CarderPlanet". Суд засудив його до 18 років позбавлення волі. Ця хакерське угруповання зламувала електронні системи.

Як з'ясувалося, що 49-річний українець на прізвисько Боа ("Удав") створив хакерську групу, яка займалася обслуговуванням інтернет-ресурсу"CarderPlanet".
Ця група налічувала близько 6-7-ми тисяч кіберзлочинців, так званих - кардерів, що спеціалізуються на аферах з пластиковими картами. Велика частина хакерів вихідці з країн Східної Європи.

За 3 роки діяльності хакерської угрупованням"CarderPlanet", банкам Європи і Америки було завдано фінансовий збиток, який оцінюється в десятки мільйонів доларів.

З матеріалів слідства, з'ясувалося, що ідея організації масштабної кібер-угруповання виникла в 2001 році на зустрічі в одному одеському ресторані, в якому зібралося близько 150 російськомовних хакерів.
На цій зустрічі вони домовилися про створення порталу "CarderPlanet", на якому здійснювалися віртуальні махінації.

Крім цього, Роман Вега - керівник злочинного угрупування, створив свій власний інтернет-ресурс Boafactory, на якому продавав пластикові картки або дані з них, а також підроблені документи і дорожні чеки.

До речі, з допомогою сайту можна було замовити фальшивий паспорт РФ або диплом найпрестижнішого вузу. Експерти стверджують, що фальшиві документи дуже важко було відрізнити від оригінальних.