Головна » Новини » Новини галузі » Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про захист персональних даних"

Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про захист персональних даних"

25.06.2010

Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про захист персональних даних", повідомляє його прес-служба. Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про захист персональних даних 1 червня.

Закон встановлює, що власниками або розпорядниками бази персональних даних можуть бути підприємства, установи і організації усіх форм власності, органи державної влади або органи місцевого самоврядування, фізичні особи, підприємці які обробляють персональні дані відповідно до закону.

Згідно з ухваленим законом, бази персональних даних підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних записів уповноваженим державним органам з питання захисту персональних даних в державний реєстр баз персональних даних. Положення про державний реєстр баз персональних даних і порядок його виконання затверджується Кабінетом міністрів України.

Закон також передбачає, що реєстрація баз персональних даних здійснюється за заявочним принципом шляхом повідомлення, а заява про реєстрацію бази персональних даних подається власникам бази персональних даних уповноваженому державному органу з питань захисту персональних даних.

Між тим, Асоціація українських банків (АУБ) просила президента Віктора Януковича застосувати право вето до закону "Про захист персональних даних".