Головна » Новини » Новини галузі » Відбулося чергове засідання колегії Державної адміністрації зв’язку.

Відбулося чергове засідання колегії Державної адміністрації зв’язку.

05.06.2010

4 червня 2010 року відбулося чергове засідання колегії Державної адміністрації зв’язку. В роботі колегії взяли участь директори підприємств та організацій галузі, представники профспілок та народні депутати України-члени колегії - Г. Арутюнов, В. Корж, Ю. Мороко, О. Поліщук.

Відкрив засідання Заступник міністра транспорту та зв’язку України – голова Державної адміністрації зв’язку, голова колегії Держзв’язку Сергій Краснокутський. Вже перші його слова задали тон відвертій, предметній розмові з подальшим конкретним аналізом роботи кожного підприємства галузі. Заступник міністра, зокрема, наголосив на тому, що пріоритетом у діяльності Адміністрації зв’язку є виконання завдань, поставлених Президентом України, Кабінетом Міністрів України. «У посланні Президента України до українського народу Віктор Федорович Янукович зазначив, що 2011 рік оголошено роком освіти та інформаційного суспільства. Це має спонукати нас до нашої найактивнішої роботи в даному напрямку», - наголосив С. Краснокутський. Голова Державної адміністрації зв’язку акцентував на необхідності продовження роботи з вдосконалення законодавства, яка має відбуватися у тісному контакті з Комітетом транспорту та зв’язку Верховної Ради України, в першу чергу - з народними депутатами-членами колегії адміністрації Держзв’язку. За його словами, робота галузі зв’язку цього року буде спрямована на розбудову телекомунікаційних мереж на базі новітніх технологій, на ефективне використання радіочастотного ресурсу України, впровадження цифрового мовлення, забезпечення доступу споживачів до телекомунікаційних та універсальних послуг поштового зв’язку високої якості. У сфері інформатизації на часі впровадження проекту електронного урядування в органах влади.

На засіданні колегії було розглянуто такі питання:

1. Про стан розвитку галузі зв’язку та затвердження основних заходів Держзв’язку щодо здійснення державної політики в галузі зв’язку на 2010 рік.

2. Про cтан виконавської дисципліни Державної адміністрації зв’язку та підпорядкованих підприємств, установ та організацій зв’язку, що входять до сфери управління Мінтрансзв’язку.

3. Про діяльність і перспективи розвитку підприємств, установ та організацій зв’язку, що входять до сфери управління Мінтрансзв’язку.

З першого питання виступила перший заступник голови Адміністрації зв’язку О. Довгаленко. За її словами, галузь у цілому зберігає позитивну динаміку діяльності: зростають обсяги доходів, забезпечено позитивне сальдо платіжного балансу зі взаєморозрахунків за послуги поштового та електрозв’язку, майже 5 відсотків загальноукраїнського обсягу інвестицій спрямовано на розвиток мереж зв’язку. Обсяги доходів, отриманих суб’єктами господарювання усіх форм власності від надання послуг зв’язку, і далі зростають. За підсумками 5 місяців 2010 року вони становили 18,9 млрд. грн.. Майже чверть загального обсягу доходів від послуг зв’язку забезпечили підприємства зв’язку, що входять до сфери управління Мінтрансзв’язку.

Найвищі темпи зростання доходів у 2010 році спостерігалися у наданні таких послуг: з передачі даних та забезпечення доступу до мережі Інтернет (127%), поштового зв’язку (110%), передачі та прийому телерадіопрограм, радіозв’язку (109%)

Водночас О. Довгаленко жорстко вказала на допущені недоліки в роботі і наголосила на персональній відповідальності кожного. Зокрема, це стосується й виконавської дисципліни. Перший заступник голови Держзв’язку зазначила, що особливо позитивною нині є міжнародна діяльність адміністрації зв’язку. Йдеться про участь нашої делегації у Всесвітній конференції розвитку електрозв’язку (ВКРЕ-10), яка цими днями відбувається в індійському місті Хайдарабаді.

Заступник голови адміністрації В. Альохін наголосив на необхідності створення безпечних умов праці на підприємствах, удосконалення галузевого управління та нагляду за охороною праці. Особливу увагу слід приділяти й розвитку галузевої науки.

Також було розглянуто ряд виробничих питань, в обговоренні яких взяли участь усі присутні на засіданні, сформовано плани та визначено завдання на 2010 рік.

Присутні на колегії народні депутати України схвально відгукнулися про рівень проведеної роботи щодо поліпшення стану справ у галузі й зі свого боку пообіцяли всебічну підтримку ініціатив Держзв’язку.